X Krakowskie Dni Integracji 3 – 8 IV 2017

06.03.2017 Komunikaty

X KRAKOWSKIE DNI INTEGRACJI

3 - 8 kwietnia 2017

Krakowskie Dni Integracji (KDI) to impreza cykliczna, której pierwsza edycja miała miejsce w kwietniu 2008 roku. Głównym jej celem jest integracja oraz edukacja, jak również zwiększanie świadomości środowisk akademickich na temat zagadnień związanych z niepełnosprawnością. Każda edycja składa się z serii wydarzeń o charakterze naukowym, szkoleniowym, sportowym oraz integracyjnym. Przy organizacji KDI współpracują krakowskie uczelnie wyższe, w tym UPJPII, które podpisały Porozumienie z dn. 27 października 2010 r. Głównym koordynatorem KDI jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

X Krakowskie Dni Integracji poprzedzi bieg sztafet studentów z niepełnosprawnością w ramach 41. Biegu Kościuszkowskiego, który odbędzie się 24 marca o godz. 12:00 na Rynku Głównym.

X Krakowskim Dniom Integracji towarzyszy konkurs fotograficzny organizowany przez Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UEK - więcej informacji wkrtóce.

Studenci i absolwenci krakowskich Uczelni Wyższych! Zapraszamy Was do udziału w konkursie ,,Krakowskie uczelnie razem: 10 lat wspólnej działalności na rzecz studentów z niepełnosprawnością".

Zadaniem konkursowym jest przedstawienie praktyk wsparcia studentów z niepełnosprawnościami w okresie ostatnich 10 lat trwania porozumienia z perspektywy studenta bądź absolwenta krakowskiej uczelni wyższej. Należy podzielić się swoimi refleksjami dotyczącymi napotkanych barier, przeszkód w studiowaniu. Opisać i zilustrować zagrożenia jakie ówcześnie występowały oraz sposób radzenia sobie z nimi, a także otrzymane wsparcie.

Zachęcamy Was do udziału w konkursie! Czekają atrakcyjne nagrody!

Na Wasze prace czekamy do 27.03.2017 r. Prosimy je wysyłać na adres bon@uek.krakow.pl, w tytule wiadomości należy wpisać: Konkurs KDI 2017. Prace należy nadsyłać w formacie .docx .

W mailu nadsyłającym pracę prosimy o zawarcie następujących informacji: imię i nazwisko, nazwa ukończonej uczelni wyższej, data ukończenia uczelni oraz adnotację o akceptacji regulaminu. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce w dniu 03.04.2017 w trakcie trwania imprezy.

Szczegóły w regulaminie.

X Krakowskie Dni Integracji podsumujemy w mniej formlanej atmosferze, 21 kwietnia w Klubie Studenckim Gwarek przy ul. Reymonta 17, podczas Imprezy Wiosennej ogranizowanej przez AGH.

Więcej informacji tutaj

zaproszenie-x-kdi1.pdf 674.48KB [ .pdf ]