XI edycja konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy. Zgłoszenia do 11 III 2022

Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka już po raz XI zachęcają młodych adeptów dziennikarstwa do wzięcia udziału w konkursie, który daje szansę na postawienie pierwszych kroków w świecie mediów. Zgłoszenia w 4 kategoriach można przesyłać do 11 marca, a na laureatów czeka pula nagród w wysokości 4 tysięcy złotych.

Nagroda Młodych Dziennikarzy to konkurs adresowany do osób zaczynających swoją drogę w zawodzie dziennikarza, które tworzą wyjątkowe inicjatywy i chcą podzielić się nimi z innymi. Organizatorzy stawiają na nagradzanie jakościowych, debiutanckich materiałów, wspieranie wartościowych przedsięwzięć i odkrywanie dziennikarskich talentów.

Zgłoszenia do konkursu o Nagrodę Młodych Dziennikarzy można przesyłać w 4 kategoriach

• Debiut Publicystyczny Roku,
  • Inicjatywa Roku,
  • Reportaż po debiucie im. Pawła Migasa,
  • Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego.

Prace można przesyłać do 11 marca.

Konkurs wiąże się z wyjątkowymi patronami. Inicjatywa powstała po tragicznej śmierci Bartka Zdunka – utalentowanego studenta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Nie zdążył on podzielić się swoją twórczością ze światem, jednakże została ona opublikowana pośmiertnie w zbiorze pt. W cieniu ciszy. Ta historia zainspirowała rówieśników Bartka Zdunka do stworzenia inicjatywy, której celem było odkrycie talentów i pomoc w realizacji dziennikarskich marzeń. Patronem kategorii „Reportaż – po debiucie” jest Paweł Migas – absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, który po studiach nawiązał współpracę z „Gościem Niedzielnym”. Cechował się niezwykłym oddaniem pracy, uczynnością oraz pogodą ducha, jednakże zmarł nagle w młodym wieku po krótkiej chorobie. Najmłodszej z kategorii, jaką są „Młodzi Twórcy Filmowi”, patronuje ks. prof. Andrzej Baczyński – jeden ze współtwórców studiów z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UPJPII, założyciel Redakcji Katolickiej TVP, wychowawca wielu wybitnych dziennikarzy i filmowców.

Wybitne dokonania osób, które patronują konkursowi Nagroda Młodych Dziennikarzy, są inspiracją dla młodych, którzy dopiero wkraczają na dziennikarską drogę, chcą być blisko ludzi i zmieniać świat. Wpływ konkursu na wybór zawodowej ścieżki podkreślają laureaci Nagrody Młodych Dziennikarzy. Jedną z nich jest Daria Kobylińska – zwyciężczyni w kategorii „Reportaż po debiucie” w IX edycji konkursu: Udział w konkursie Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka wspominam bardzo dobrze. Przede wszystkim dlatego, że dzięki niemu wiem, co chcę w życiu robić. Osobom, które dalej nie wiedzą, szczerze polecam rozważenie udziału w nim! To nie tylko świetna zabawa, ale również cenne doświadczenie!

XI edycji towarzyszy również wyjątkowy cykl webinarów, w którym o swoich dziennikarskich doświadczeniach opowiadają osobistości ze świata mediów. W ten sposób organizatorzy chcą zachęcić młodych ludzi do poznania dziennikarskiego świata, przekazać ważne rady, które przydadzą się w przyszłej profesji, a także poszerzyć medialne horyzonty. Webinary odbywają się na Facebooku Nagrody Młodych Dziennikarzy co 2 tygodnie (w środy) i stanowią świetną okazję, by nie tylko posłuchać interesujących rozmów, ale także zadać pytania.

Regulamin oraz wszelkie informacje o Konkursie znaleźć można na stronach

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są:

• Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII,
  • Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich,
  • „Gość Niedzielny”,
  • Fundacja im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego.

Partnerem Konkursu jest

• Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.