XVIII Konferencja Etyki Mediów „Troska o media – troski mediów. Ks. prof. Michał Drożdż in memoriam” 22–23 V 2024

20.05.2024 Konferencje, sesje
Data: 22 - 23.05.2024
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków
Godzina: 09:00 - 15:10

etyka_mediow-biale-1280.jpg

XVIII Konferencja Naukowa Etyki Mediów
„Troska o media – troski mediów. Ks. prof. Michał Drożdż in memoriam”

22–23 maja 2024 r.

Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków

Organizatorem jest Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UPJPII

Transmisje

22 V 2024

23 V 2024

Tegoroczna edycja zostanie poświęcona pamięci ks. prof. Michała Drożdża, który przez lata organizował to naukowe, majowe wydarzenie. Jego praca i zaangażowanie przesiąknięte były troską o media, ludzi w mediach, wartości oraz bezpieczeństwo w komunikacji.

Współczesne media mają ogromny wpływ na ludzi, dlatego konieczne jest postrzeganie ich przez pryzmat wartości, aby nie przyczyniały się do szkodzenia społeczeństwu i jednostkom. Podczas konferencji zostaną podjęte różnorodne problemy związane z mediami, takie jak: potrzeba troski o człowieka pełniącego różne role w świecie mediów, media jako narzędzie dbałości o rozwój człowieka i społeczeństwa, etyczna troska o zasadę: media dla człowieka, a nie człowiek dla mediów, dylematy związane z rozwojem technologii komunikacyjnej, w tym sztucznej inteligencji, troska o dziennikarzy i ludzi mediów, etyczna konieczność afirmacji osób obecnych w mediosferze, media jako narzędzia komercyjnych, politycznych i ideologicznych działań, intencje i motywacje przekazu w social media, działalność influencerów a dbałość o odbiorców, troska o język mediów, dylematy komunikacji perswazyjnej, wartości w reklamie i public relations, opinia publiczna – wyzwania, troska o kompetencje medialne, informacyjne, komunikacyjne, priorytet dobra odbiorcy, podstawy niepokoju o dzieci i młodzież jako odbiorców mediów, o co/kogo troszczą się zarządzający mediami, troski medioznawców.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z sekretariatem konferencji
mgr Urszula Dyrcz
mgr Joanna Urbaś