Za zaangażowanie w organizację ŚDM ks. kard. Stanisław Dziwisz podziękował naszej uczelni

04.10.2016 Komunikaty

Metropolita krakowski podziękował pracownikom i studentom Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II za zaangażowanie w organizację Światowych Dni Młodzieży.

Kardynał Stanisław Dziwisz docenił w ciepłych słowach m.in. gościnność w stosunku do pielgrzymów, pracę telewizji uniwersyteckiej JP2TV. Wszystkim wiadomo, jak zaangażowany był w tworzenie oprawy muzycznej Światowych Dni Młodzieży Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej UPJPII, o wydarzeniach tych dni informowało Radio Bonus, swoją pracą i energią niejeden wspierał działania Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Stąd tak ciepłe słowa Księdza Kardynała:

Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak

Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Szanowny Księże Rektorze,

Światowe Dni Młodzieży, które przeżywaliśmy  w lipcu 2016 roku w Polsce, były wzruszającym świętem młodości i radości wiary, a także czasem, który z nadzieją pozwala patrzeć na przyszłość naszego kraju i świata.

Na ręce Księdza Rektora składam podziękowanie za zaangażowanie pracowników i studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w organizację Światowych Dni Młodzieży. Państwa praca i poświęcenie, doświadczenie i zaangażowanie w prace Komitetu Organizacyjnego przyczyniły się do udanego przebiegu tego wydarzenia. Dla Papieża Franciszka oraz milionów młodych przybyłych ze wszystkich stron świata czas spędzony w Krakowie pozostanie na długo w pamięci jako czas błogosławiony.

Po raz pierwszy w Polsce organizowane było wydarzenie na tak ogromną skalę. Jako placówka akademicka z niezwykłym zapleczem ludzkim, infrastrukturalnym i sprzętowym (choćby w postaci Uniwersyteckiej Telewizji JP2TV), stworzyli Państwo nić współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM 2016, przyczyniając się do sukcesu tego dzieła.

Miliony osób z ponad 185 krajów dzięki Państwa wsparciu stały się częścią tych niezapomnianych i ważnych chwil. Słowa podziękowania i uznania płyną do nas z całego świata.

Jestem przekonany, iż gościnność oraz serdeczność (zarówno służby państwowe jak i pielgrzymi mogli doświadczyć ich między innymi w murach naszej papieskiej uczelni), wraz z dobrą organizacją oraz bezpieczeństwem, umocnią wizerunek Polski jako kraju wiernego tradycjom i wartościom chrześcijańskim, ale również jako kraju nowoczesnego i otwartego na nowe perspektywy.

Jeszcze raz serdecznie gratuluję, dziękuję i życzę, by doświadczenie uzyskane podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży owocowało w codziennej pracy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie!

Z serca błogosławię, Szczęść Boże!

Stanisław Kardynał Dziwisz

Arcybiskup Metropolita Krakowski

W dowód szczególnego docenienia pracy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII na rzecz Światowych Dni Młodzieży, za wkład w przygotowanie zaplecza technicznego ŚDM, ks. kard. Stanisław Dziwisz przesłał także osobiste podziękowanie na ręce ks. prof. dr hab. Michała Drożdża, dyrektora IDiKS.

podziekowania.pdf 425.16KB [ .pdf ]