Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy w gmachu Biblioteki Głównej

16.05.2024 Wystawy, koncerty

trudna_droga_do_panstwowosci_-_wystawa_2024-1280.jpg

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy zatytułowanej

„Trudna droga do państwowości po upadku rządów imperialnych: przypadek Polski. Poświęcenie, współpraca, tradycja”

prezentowanej w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przy ul. Bobrzyńskiego 10. Ekspozycja jest wzbogacona o polskojęzyczną i anglojęzyczną stronę internetową, która dostarcza dodatkowych informacji i uatrakcyjniona jest prezentacjami multimedialnymi.

Wystawa skupia się na trzech kluczowych aspektach, które odegrały fundamentalną rolę w procesie budowania polskiej państwowości oraz przywracania Polski na mapę Europy. Są to: powstanie państwa, partycypacja obywatelska i współpraca międzynarodowa oraz dziedzictwo kulturowe. Ekspozycja powstała dzięki współpracy studentów, doktorantów, pracowników naukowych Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego, jak również Biura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Pomysłodawczynią projektu oraz dyrektorką wystawy jest dr Sławomira Zbierska-Salameh.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiej relacji filmowej poświęconej wystawie, która dostępna jest na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych uniwersytetu.