Zapraszamy do udziału w konkursie filmowym "Moje ŚDM"

12.12.2016 Komunikaty

W sercach, we wspomnieniach, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pozostaną na zawsze. Ale utrwalone też zostały na różnego rodzaju nośnikach, gdyż wielu z nas także w ten sposób pragnęło zatrzymać mijające chwile. Właśnie z myślą o takich amatorskich dokumentach filmowych ogłoszono konkurs Moje ŚDM.

Konkurs zorganizowany został przez Archidiecezję Krakowską przy współpracy z wojewodą małopolskim, TVP 3 Kraków, pod patronatem premier Beaty Szydło i metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. Partnerem konkursu jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Celem konkursu jest zaprezentowanie autorskich materiałów filmowych, dokumentujących wydarzenia z tygodnia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 25 – 31 lipca 2016 roku. Organizatorzy czekają do 24 grudnia br. na krótkie, najwyżej dziesięciominutowe filmiki, będące dokumentacją przeżyć i emocji z tamtego czasu. Pierwszą nagrodą będzie podróż do Panamy na 34. Światowe Dni Młodzieży. Fundatorem jest Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu. Na zdobywców kolejnych miejsc czekają nagrody TVP 3 Kraków i Archidiecezji Krakowskiej. Jedną z nagród przyzna także Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, a będzie nią indeks na studia dziennikarskie na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII.

Prosimy uważnie zapoznać się z regulaminem Konkursu.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy

tutaj