Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej #CHCEMISIE POMAGAĆ! 6–15 XII 2023

07.12.2023 Komunikaty

chcemisie_pomagac_615_xii_2023-1280.png

Grudzień to zdecydowanie najbardziej magiczny miesiąc w roku. W powietrzu unosi się zapach cynamonu i pomarańczy, każda stacja radiowa zalewa nas falą świątecznych hitów, a rynki mniejszych, jak i większych miejscowości wypełnione są bożonarodzeniowymi straganami. Magia tego miesiąca sprzyja dzieleniu się uśmiechami, dobrymi słowami oraz prezentami.

Już po raz szósty mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do współdzielenia i współtworzenia świątecznej magii. Każdy z nas może zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i dołożyć swoją cegiełkę do przygotowywanych przez nas bożonarodzeniowych paczek dla podopiecznych krakowskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego „Mały Książę”, naszych serdecznych Przyjaciół. A jak to zrobić? W tym roku akcja #CHCEMISIE POMAGAĆ!, do której Was serdecznie zapraszamy, przybiera następujące formy:

1. AKCJA – LICYTACJA
    Jednym z działań w ramach przeprowadzanej przez nas akcji jest licytacja on-line. Od dzisiejszego poranka aż do 13 grudnia pojawiać się będą nowe licytacje. A to wszystko na naszym facebookowym wydarzeniu. Wśród licytacji znajdą Państwo takie rzeczy, jak bilety do muzeów, vouchery do restauracji, świąteczne słodkości, rękodzieło i wiele innych.

2. ZRZUTKA
    Swoją cegiełkę do prezentu dla podopiecznych placówki „Mały Książę” można dołożyć również poprzez wpłatę na zrzutkę. Jeśli w licytacjach nie uda się Państwu znaleźć niczego dla siebie, a zechcecie nas wesprzeć - zachęcamy do wrzucenia swoich „dwóch groszy” do naszej wirtualnej puszki. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

3. ZBIÓRKA DO PUSZEK
    W tym roku, dzięki uprzejmości Ojca Kanclerza, wybierzemy się również na spacer po budynkach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wypatrujcie naszych Elfów w dniach 6–15 grudnia 2023 r. w budynkach UPJPII przy ulicy Franciszkańskiej, Bernardyńskiej, Kanoniczej oraz Grodzkiej.

Już teraz dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy! Pokażmy wspólnie, że chce nam się pomagać!

Akcja #CHCEMISIE POMAGAĆ! jest organizowana przez wolontariuszy projektu społecznego „Dom dla niechcianych uczuć”: studentów, absolwentów i doktorantów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz wielu Ludzi Dobrej Woli, którzy przyczynili się do jej powstania.