Zaproszenie do udziału w procesji na Skałkę 8 V 2016

Kraków, 4 maja 2016 roku

Drodzy Pracownicy, Studenci i Doktoranci

Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

W najbliższą niedzielę 8 maja br. o godz. 9.00 z katedry wawelskiej na Skałkę wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, a ok. godz. 10.00 rozpocznie się na Skałce Msza św. Wspólnie z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce, przedstawicielami Episkopatu Polski oraz wielu znaczących instytucji, szkół wyższych, stowarzyszeń i wspólnot Archidiecezji Krakowskiej oraz Małopolski będziemy dziękować za dar wiary w naszej Ojczyźnie w 1050. rocznicę Chrztu Polski, polecać wstawiennictwu świętych krakowskich biskupów: Stanisława i Jana Pawła II  trud przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Serdecznie zapraszam wszystkich Pracowników, Studentów i Doktorantów na procesję i Eucharystię i bardzo liczę na obecność. Zależy mi, by nasza papieska uczelnia była w niedzielę godnie i licznie reprezentowana. Samodzielni pracownicy naukowi proszeni są o udział w togach.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak
rektor