ZAPROSZENIE NA ADORACJĘ KAPŁAŃSKĄ 19 I 2018

17.01.2018 Komunikaty

„Już was nie nazywam sługami […] ale nazwałem was przyjaciółmi”(…) Być kapłanem – to znaczy być szczególnie zaprzyjaźnionym z Chrystusową tajemnicą, z tajemnicą Odkupienia, w której On daje swoje „ciało za życie świata”.

(Jan Paweł II – List do Kapłanów,1983)

ZAPROSZENIE  NA  ADORACJĘ  KAPŁAŃSKĄ

W imieniu Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego i Wielkiego Kanclerza Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, nawiązując do tradycji Kościoła Krakowskiego, serdecznie zapraszam całą Wspólnotę Kapłańską naszej Uczelni na coroczną kapłańską adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich, która odbędzie się w piątek 19 stycznia br. o godz. 20.00. Przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Jan Szkodoń. Żywię nadzieję, że licznie zgromadzimy się wokół Najświętszego Sakramentu na wspólnej modlitwie.

Księża przyjeżdżający na adorację samochodem mogą zaparkować na dziedzińcu kurii.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak

rektor Uniwersytetu Papieskiego