Zaproszenie na Kongres "Wychowanie do Wartości. Wychowanie, ale jakie?" 21 IX 2018"

06.07.2018 Konferencje, sesje

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza 21 września 2018 r. do Auli przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Kongres "Wychowanie do Wartości. Wychowanie, ale jakie?", który skierowany jest do nauczycieli, wychowawców, rodziców. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Korhnauser-Duda.

Na spotkanie to zaproszeni zostali wyjątkowi goście, by razem zastanowić się nad kwestią wychowania młodego pokolenia Polaków. "Co to znaczy, że szkoła wychowuje?", "Wychowanie w szkole na co dzień, czy jest możliwe?" - to tylko kilka tematów, które zostaną poruszone podczas Kongresu. Wśród zaproszonych gosci są m. in. Anna Maria Wesołowska, o. Jacek Salij, mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak.

Wstęp jest bezpłatny.
Na kongres obowiązują zapisy - więcej informacji na stronie: http://idmjp2.pl/index.php/pl/1739-kongres-wychowanie-do-wartosci-wychowanie-ale-jakie

9.30 – przywitanie gości
9.40 – dr Stanisław Sławiński – Co to znaczy, że szkoła wychowuje?
10.30 – O. Jacek Salij – Współpraca rodziców i szkoły w wychowaniu dzieci i młodzieży w oparciu o nauczanie papieża Franciszka, Benedykta XVI i Jana Pawła II
11.00 – Anna Maria Wesołowska – Szkoła jako bezpieczna przestrzeń dla młodzieży

11.30 – przerwa kawowa

12.00 – Katarzyna Kudyba – Kryzys w wychowaniu dzieci i młodzieży - wpływ nowych mediów na postawy u młodego człowieka
12.40 – dr Szymon Grzelak – Wartości i potrzeba autorytetu wśród młodzieży
13.10 – Maria Kowalska – Wychowanie w szkole na co dzień. Czy jest możliwe?

13.50 – DUET: mistrz – uczeń. Otylia Jędrzejczak