Zaproszenie na procesję Bożego Ciała 15 VI 2017

13.06.2017 Komunikaty

Serdecznie zapraszam wszystkich Pracowników, Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie do uczestnictwa w procesji Bożego Ciała, która przejdzie z Wawelu na Rynek Główny w czwartek 15 czerwca br. Odbywać się  będzie pod hasłem "Idźcie i głoście".

Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną na dziedzińcu przed katedrą wawelską. Po zakończeniu Eucharystii procesja przejdzie drogą królewską przed bazylikę Mariacką na Rynku Głównym, zatrzymując się przy czterech ołtarzach przygotowanych obok kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy bazylice Mariackiej.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, rektor UPJPII

Do udziału w uroczystościach Bożego Ciała zaprasza wszystkich metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski:

Drodzy Bracia i Siostry,

pragnę zwrócić się do Was z zaproszeniem do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która odbędzie się 15 czerwca br.
Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę i prosić Zbawiciela o Jego błogosławieństwo.

W tegorocznej procesji, wspominając rocznice objawień fatimskich i koronacji Cudownego Obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze, będziemy gorąco prosić Maryję, Niewiastę Eucharystii, aby kierowała nas do Jezusa, obecnego w znaku chleba i prowadzącego swój Kościół po drogach historii. Chcemy od Niej uczyć się miłości do Jezusa i wrażliwości na potrzeby ludzi, jak tego uczył św. Brat Albert i inni święci i błogosławieni naszego Miasta. Z Maryją i przez Jej wstawiennictwo będziemy także prosić naszego Pana i Zbawiciela o błogosławieństwo dla umiłowanej Ojczyzny, małżeństw i rodzin, a także dla każdego z nas.

Po zakończeniu procesji, przed Bazyliką Mariacką, zostanie odprawiona Msza św., zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli w Niej uczestniczyć na wzgórzu wawelskim.

Proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzie nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie, młodzież.

Zapraszając wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała, z serca Wam błogosławię.

+ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski

Naucz się dziwić (ks. Jan Twardowski na Boże Ciało)

Naucz się dziwić w kościele,