Zaproszenie na uroczystość pobłogosławienia placu pod budowę Kampusu Jana Pawła II 8 VI 2022

02.06.2022 Komunikaty
Data: 08.06.2022
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Główna UPJPII, ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków

kampus_upjpii-1280.jpg

Rektor i Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na uroczystość pobłogosławienia placu pod budowę Kampusu Jana Pawła II, która odbędzie się w środę 8 czerwca 2022 r. o godz. 13:00 na ul. Bobrzyńskiego 10 w Krakowie.

Budowę Kampusu Jana Pawła II rozpoczynamy w 20. rocznicę obecności naszego Patrona przy ul. Bobrzyńskiego 10 w Krakowie. 17 sierpnia 2002 roku, w drodze z sanktuarium w Łagiewnikach na ulicę Franciszkańską, Ojciec Święty pobłogosławił budowę nowej Biblioteki Papieskiej Akademii Teologicznej. Dwie dekady później społeczność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie rozpoczyna nowy etap swojej działalności. Jako spadkobiercy założonego przez św. królową Jadwigę Wydziału Teologicznego, przeżywając 625. rocznicę jego erygowania, świadomi ogromnego i bogatego dziedzictwa wieków chcemy już dzisiaj otwierać się na przyszłość.

Kampus Jana Pawła II został zaprojektowany przez pracownię Ingarden & Ewý Architekci. Koncepcja zakłada uzyskanie nowoczesnego i funkcjonalnego kompleksu gmachu biblioteki i nowo powstającego budynku dydaktycznego. Reprezentacyjny plac, nawiązujący do Hali Turbacz, w którego centrum stać będzie pomnik św. Jana Pawła II, połączy strefy wejściowe obu budynków. Zaawansowane technologie i system trigeneracji uczynią budynek energetycznie dodatnim – będzie w stanie wytworzyć więcej energii niż jej zużyć. Infrastruktura i otoczenie zaprojektowano z myślą o dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Transmisja online na kanale YouTube JP2TV