Żegnamy Mamę JE Arcybiskupa Grzegorza Rysia - śp. Marię Ryś 15 VI 2021

15.06.2021 Pożegnania

Rektor, Senat i cała wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, w dniu ostatniego pożegnania śp. Marii Ryś - Mamy ks. dr. hab. Grzegorza Rysia, Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego, wieloletniego pracownika naukowego i nauczyciela akademickiego UPJPII, łączy się myślą i modlitwą z Księdzem Arcybiskupem, a także z Panem Franciszkiem Rysiem, Tatą ks. Arcybiskupa, a zarazem długoletnim pracownikiem Biblioteki Głównej UPJPII, z Bratem JE i wszystkimi, którzy opłakują Zmarłą.

Przekonani o dobroci Boga, który obdarza nas pokojem wyrażamy nasze współczucie i obiecujemy modlitwę za świętej pamięci Marię Ryś oraz wszystkich pogrążonych w żałobie.

W uroczystości ostatniego pożegnania śp. Marii Ryś w imieniu społeczności akademickiej UPJPII bierze udział Rektor ks. prof. Robert Tyrała oraz ks. prof. Jacek Urban, dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII.

Pogrzeb rozpocznie Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Fatimskiej na os. Podwawelskim w Krakowie. Po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na cmentarz na Salwatorze.