Zmarł Artur Mrówczyński-Van Allen, były student i współpracownik UPJPII 6 V 2022

09.05.2022 Pożegnania

Z żalem i smutkiem Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie przyjął wiadomość o śmierci śp. Artura Mrówczyńskiego-Van Allena.

Był pomysłodawcą i współzałożycielem Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności i członkiem Zarządu MCBFS, dyrektorem Wydziału Słowiańskiego w Międzynarodowym Centrum Studiów nad Chrześcijaństwem Wschodnim (ICSCO) w Granadzie, wykładowcą Instytutu Filozofii im. E. Stein w Grenadzie, Instytutu Teologii „Lumen Gentium”, gdzie wykładał filozofię historii i filozofię polityki. Był autorem książek i publikacji w czasopismach z dziedziny: filozofii, etyki, językoznawstwa, nauki o literaturze, nauk społecznych.

Drodzy,
Artur Mrówczyński-Van Allen, nasz były student, jeden z współtwórców Szkoły Letniej w Granadzie w Hiszpanii zmarł nagle, wieczorem 6 maja 2022 roku.

Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Jarosław Jagiełło
dziekan Wydziału Filozoficznego UPJPII