Zmarł ks. prof. Roman Darowski SJ, zasłużony wykładowca UPJPII 15 I 2017

16.01.2017 Komunikaty

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wyraża głęboki smutek z powodu śmierci ks. prof. dra hab. Romana Darowskiego SJ  – zasłużonego wykładowcy na Wydziale Filozoficznym naszej uczelni, nauczyciela akademickiego Akademii Ignatianum w Krakowie.

Wybitny polski filozof, trzykrotny dziekan na Wydziale Filozoficznym Akademii Ignatianum w Krakowie, zasłużony wykładowca na tym wydziale. Członek Komitetu Historii Nauki i Techniki PAN, rektor kolegium Księży Jezuitów w Krakowie w latach 1978 – 1984.

Habilitował się w 1990 na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy pt. Filozofia w szkołach jezuickich w Polsce w XVI wieku. Od 1969 był profesorem nadzwyczajnym, a od 1990 profesorem zwyczajnym.

Uroczystości pogrzebowe Księdza Profesora odbędą się w czwartek, 19 stycznia br. Rozpoczną się mszą św. żałobną o godz. 10.00 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, ul. Kopernika 26. Kondukt pogrzebowy od bramy głównej Cmentarza Rakowickiego wyruszy o godz. 12.00.

Wspólnota Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z wdzięcznością wspomina śp. Księdza Profesora  i dziękuje dobremu Bogu za jego posługę akademicką i kapłańską oraz poleca Go miłosierdziu Bożemu.