Zmarł prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej

23.03.2023 Pożegnania

andrzej_bialkiewicz.jpg
fot. Politechnika Krakowska

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci prof. dr. hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza, Rektora Politechniki Krakowskiej, który zmarł 22 marca 2023 r. w Krakowie. Profesor Białkiewicz był związany z uczelnią przez blisko 50 lat, począwszy od czasów studiów na Wydziale Architektury. Był rektorem Politechniki od września 2020 r., a wcześniej pełnił funkcje prorektora oraz wieloletniego kierownika Zakładu i Katedry Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury PK. Łączył pracę naukową i dydaktyczną z bogatą praktyką architektoniczną. Jego odejście jest ogromną stratą dla społeczności akademickiej Politechniki Krakowskiej, środowiska akademickiego Krakowa i Małopolski, a także świata polskiej nauki i architektury.

Pragniemy wyrazić nasze najszczersze kondolencje. Jego oddanie uczelni, niezwykła pracowitość, skromność i życzliwość zostaną w naszej pamięci. Zapewniamy o naszej modlitwie za śp. Profesora. W tych trudnych chwilach, opiece Matki Bożej polecamy pogrążoną w żałobie rodzinę Pana Rektora, jak również wszystkich współpracowników, przyjaciół i studentów Politechniki Krakowskiej.

rektor i wspólnota akademicka
Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Uroczystości pogrzebowe śp. Rektora prof. dr. hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza rozpoczną się Mszą św. 29 marca 2023 r. (środa) o godz. 12:00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Rakowickim rozpocznie się o godz. 14:30 (od bramy głównej).

Organizacja uroczystości pogrzebowych