Zmarł śp. ks. dr hab. Janusz Mączka SDB, prof. UPJPII, dziekan Wydziału Filozoficznego w latach 2009–2016

29.05.2024 Pożegnania

janusz_maczka_1960-2024_-_1280.jpg

Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy, że 28 maja 2024 roku zmarł śp. ks. dr hab. Janusz Mączka SDB, prof. UPJPII, dziekan Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w latach 2009–2016, wieloletni kierownik Katedry Filozofii Przyrody, w ostatnich latach kierownik dyscypliny filozofia. Przez wiele lat członek Zarządu Sekcji Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Człowiek o wielkim umyśle i wielkim sercu, któremu Wydział Filozoficzny UPJPII w Krakowie wiele zawdzięcza.

Ksiądz Profesor zmarł w Krakowie, w 65 roku życia, 42 roku ślubów zakonnych i 35 roku kapłaństwa.

Jego odejście to dla wspólnoty akademickiej UPJPII ogromny cios. Modlimy się o wieczne światło i odpoczynek dla jego duszy.

Requiescat in pace!

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 31 maja 2024 roku o godz. 12:00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Krakowie (ul. Konfederacka 6). Eucharystii przewodniczyć będzie JM rektor ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, homilię wygłosi dziekan Wydziału Filozoficznego ks. dr hab. Jarosław Jagiełło, prof. UPJPII.

W sobotę 1 czerwca br. Msza św. o godz. 13:00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku (ul. Turystyczna 64). Po Mszy św. odprowadzenie Zmarłego na cmentarz.