Życzenia dla ks. kard. Stanisława Dziwisza z okazji 15. rocznicy sakry biskupiej

16.05.2014 Komunikaty

Wasza Eminencjo, Najczcigodniejszy Księże Kardynale!

W imieniu całej wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mamy zaszczyt złożyć Waszej Eminencji z serca płynące gratulacje z okazji 15. rocznicy święceń biskupich, udzielonych osobiście przez bł. Jana Pawła II.
Pragniemy wyrazić wielką wdzięczność za troskę i opiekę, jaką Wasza Eminencja otacza naszą uczelnię jako jej Wielki Kanclerz. Dzięki staraniom i trosce Czcigodnego Księdza Kardynała może się ona dalej rozwijać i czynnie włączać się w dzieło nowej ewangelizacji. Dziękujemy za wszystkie lata i chwile wspólnie przeżywane, a także za dalszą życzliwość i obecność w najważniejszych dla Uniwersytetu Papieskiego chwilach.
Do gratulacji dołączamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu sił do dalszego pełnienia duszpasterskiej służby, którą Dostojny Jubilat zawsze podejmował z optymizmem i ufnością Bogu, realizując swoje zawołanie biskupie: Sursum corda!
Wdzięczni za dotychczasową posługę pasterską, życzymy błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia, udzielonego przez wstawiennictwo Przyjaciela Waszej Eminencji i Patrona naszej uczelni bł. Jana Pawła II, którego duchowe dziedzictwo Czcigodny Ksiądz Kardynał podejmuje.

Z wyrazami głębokiego szacunku
Rektor i Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie