Życzenia świąteczne oraz list rektora UPJPII na drugi dzień świąt Wielkanocnych 2022

11.04.2022 Komunikaty

wielkanoc_2022-1280.jpg

Życzenia rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

W obliczu tylu dramatów dręczących świat chrześcijanie wyznają z pokorną ufnością, że tylko Bóg pozwala człowiekowi i narodom przezwyciężać zło, by osiągnąć dobro. Swoją śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystus odkupił nas i nabył „za wielką cenę” (1 Kor 6, 20; 7, 23), uzyskując dla wszystkich zbawienie. Z Jego zatem pomocą dla wszystkich możliwe jest zwyciężanie zła dobrem.

(Jan Paweł II, fragment orędzia na Światowy Dzień Pokoju, 1 stycznia 2005 r.)

Drodzy Przyjaciele,

w imieniu wszystkich profesorów, pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie proszę przyjąć świąteczne życzenia: niech Zmartwychwstały Jezus dodaje nadziei. On przynosi przesłanie pokoju i utwierdza nas w pewności, że do Niego należy ostatnie słowo, a jest to słowo miłości. On, który jest Panem dziejów i świata, jest jeszcze bliżej każdej i każdego z nas w tym trudnym czasie naszego życia. I dlatego do wszystkich wyraźnie mówi – i niech stanie się to naszym udziałem – Pokój Wam! (J 20, 26). Niech ta nadzieja napełni Wasze serca, niech się spełni teraz właśnie.

robert_tyrala_-_podpis.png
ks. prof. dr hab. Robert Tyrała

rektor UPJPII

Życzenia prorektora ds. nauki oraz dyrektora Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

List rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na drugi dzień świąt Wielkanocnych

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Robert Tyrała tradycyjnie przygotował list, który zostanie odczytany w kościołach w drugi dzień świąt. (PEŁNY TEKST LISTU).