Stypendium socjalne

Instrukcja wypełnienia wniosku o stypendium socjalne na rok akademicki 2023/2024 w USOSweb

07.07.2023

Stypendium przyznawane jest na semestr, co oznacza, że w danym roku akademickim należy złożyć wniosek o przyznanie stypendium socjalnego odrębnie na każdy semestr.

Wniosek o przyznanie stypendium socjalnego należy wypełnić w USOSweb.

1. Przed rozpoczęciem składania wniosku upewnij się, czy wprowadzony jest poprawny numer Twojego rachunku bankowego. Zaloguj się do USOSweb i przejdź do zakładki PŁATNOŚCI – DLA STUDENTA – STYPENDIA –KONTA BANKOWE STUDENTA.
  2. Jeżeli chcesz złożyć wniosek o stypendium socjalne upewnij się, że
    • wypełniłeś i zatwierdziłeś oświadczenie o dochodach,
    • trwa tura składania wniosków,
    • nie masz innych nierozpatrzonych wniosków tego rodzaju

i rozpocznij wypełnianie Wniosku o stypendium socjalne. WNIOSKI – WNIOSEK, KTÓRY MOŻNA ZŁOŻYĆ W TWOICH JEDNOSTKACH – WNIOSEK O STYPENDIUM SOCJALNE.

Stypendium socjalne w zwiększonej wysokości to również stypendium socjalne. W uzasadnionych przypadkach określonych w obowiązującym Regulaminie świadczeń dla studentów i doktorantów UPJPII możesz zawnioskować o stypendium socjalne w zwiększonej wysokości.

Przy każdym wniosku widoczna jest lista czynności, które możesz w danym momencie wykonać, np. „Zacznij wypełniać”, „Usuń”, „Kontynuuj wypełnianie”, „Drukuj”, „Popraw” itp.

1. Pamietaj, aby uzupełnić informacje o podejmowanych, kontynuowanych lub ukończo­nych studiach.

Świadczenia przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich, przez łączny okres 12 semestrów, bez względu na ich pobieranie przez studenta. W ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach:

• pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów,
  • drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów.

Do okresu przysługiwania świadczeń wlicza się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach, w tym także semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów od zajęć.

Świadczenia nie przysługują:

• studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:
    • magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
    • licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.
  • doktorantowi posiadającemu stopień naukowy doktora,
  • przepisy ust. 1 i 2 stosuje się do osób posiadających tytuły zawodowe i stopnie naukowe uzyskane za granicą.
  1. Jeśli średni dochód w rodzinie jest równy lub niższy 600 zł pojawi się dodatkowy ekran informujący o konieczności dostarczenia zaświadczenia z ośrodka pomocy społecznej o korzystaniu w roku składania wniosku ze świadczeń opieki społecznej przez studenta lub jego rodzinę.
  2. Zanim klikniesz ZAREJESTRUJ wniosek, dokładnie sprawdź wprowadzone dane, klikając „Zobacz podgląd wniosku”. Jeśli zauważysz błędy, kliknij przycisk WRÓĆ i dokonaj korekty.

Jeśli wydrukujesz wniosek zanim zostanie zarejestrowany, na dokumentach pojawi się znak wodny „NIEZATWIERDZONE”. Dokumenty z takim znakiem nie będą przyjmowane i rozpatrywane.

Rejestracja w systemie USOSweb jest tylko czynnością techniczną i nie stanowi złożenia wniosku. Rozpatrywane są wyłącznie wnioski, które wpłyną do

Działu Spraw Studenckich
ul. Bobrzyńskiego 10
30-348 Kraków

w wersji papierowej wraz z oświadczeniem o dochodach i kompletem wymaganych załączników.

Jeżeli dostarczona dokumentacja będzie kompletna i wprowadzone we wniosku dane poprawne, to wniosek i uzyska status „Gotowy do rozpatrzenia”.

Jeżeli dokumentacja będzie niekompletna lub będzie zawierała błędy, wówczas wniosek zostanie cofnięty do poprawy lub uzupełnienia i uzyska status „Cofnięty do poprawy” lub „Cofnięty do uzupełnienia”. W takiej sytuacji należy niezwłocznie dokonać niezbędnych zmian we wniosku lub dostarczyć brakujące dokumenty.

Pamiętaj o podawanych w komunikatach terminach składania wniosków.

Nie składaj swojego wniosku w ostatniej chwili. Po zamknięciu się TURY składanie wniosków nie będzie już możliwe. Nie będzie można również edytować wniosku do poprawy i ponownie go wydrukować, a przez co finalnie złożyć.