Warsztaty Historyczne "Historia człowieka – człowiek w historii"

Kraków, 22 października 2017 r.

Szanowni Państwo,

Zaproszenie do udziału w Warsztatach Historycznych, które będą miały miejsce w roku szkolnym (akademickim) 2017/2018. Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII w Krakowie już po raz kolejny organizuje wyżej wspomniane Warsztaty, kierując je do młodzieży szkół średnich. Tegoroczne spotkania odbywać się będą pod hasłem

Historia człowieka –  człowiek w historii.

Warsztaty będą się odbywać raz w miesiącu, począwszy od października, zwykle w trzecią sobotę miesiąca (patrz: grafik).

Każde spotkanie składać się będzie z dwóch części:

• sesji edukacyjnej w formie wykładu lub prelekcji, poświęconej tematyce danego warsztatu, prezentującej zjawiska społeczne lub kulturowe, przybliżającej dziedzictwo kulturowe nie tylko Polski, ale również Europy i świata. Sesje edukacyjne zostaną poprowadzone przez kadrę naukową naszego Uniwersytetu oraz zaproszonych gości;
  • wyjścia poza uniwersyteckie mury w ramach części drugiej warsztatów. Młodzi adepci nauki znajdą się w miejscach, które zwykle pozostają niedostępne dla przeciętnych turystów czy mieszkańców Krakowa.

Zaplanowany cykl siedmiu spotkań zakończy test wiedzy, którego laureaci otrzymają indeksy naszego Wydziału oraz cenne nagrody rzeczowe, natomiast wszystkim osobom regularnie uczestniczącym w zajęciach wydane zostaną certyfikaty. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uczniów oraz opiekę naukową nad nimi w trakcie warsztatów otrzymają zaświadczenia odpowiednie do celów awansu zawodowego.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w naszych warsztatach pozwoli nie tylko na ubogacenie wiedzy i umiejętności, ale stanie się okazją do zawarcia ciekawych znajomości z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Chcielibyśmy przede wszystkim, by warsztaty historyczne dały młodzieży możliwość zafascynowania się tak historią jako dziedziną humanistyczną, jak i światem uniwersyteckim.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane przystąpieniem do wyżej wspomnianego testu wiedzy i otrzymaniem akademickiego zaświadczenia zobowiązane są do regularnego uczestniczenia w spotkaniach (dopuszcza się maksymalnie dwie nieobecności). Limit miejsc wynosi 40 osób. Zgłoszenia należy kierować drogą e-mailową (podając: imię i nazwisko, adres, telefon lub e-mail, szkołę i klasę) na adres: warsztatyhistoryczne@upjp2.edu.pl najpóźniej do 18 października 2017.

Kierownik Warsztatów                                                                      Dziekan WHiDK

dr hab. Józef Cezary Kałużny                                                         ks. prof. dr hab. Jacek Urban

WARSZTATY HISTORYCZNE

HISTORIA CZŁOWIEKA - CZŁOWIEK W HISTORII