„Eschatologia, apokalipsa, a może po prostu koniec świata?” – III sympozjum im. o. Augustyna Jankowskiego OSB 6 listopada 2017

30.10.2017 Konferencje, sesje

III sympozjum im. o. Augustyna Jankowskiego
„Eschatologia, apokalipsa, a może po prostu koniec świata?”
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, 6 listopada 2017 r.

III sympozjum im. o. Augustyna Jankowskiego organizowane przez Opactwo Benedyktynów w Tyńcu poświęcone będzie tematowi końca świata. Punkt wyjścia dyskusji stanowić będzie biblijna Księga Apokalipsy. Istotnym elementem będą także odwołania do innych ksiąg biblijnych m.in. do proroków, Księgi Hioba czy targumów. Człowiek zmaga się z myślą o końcu świata i wszechświata, próbując oswoić tematykę Apokalipsy w literaturze i sztuce. Podczas sympozjum nie zabraknie także odniesień do współczesnej fizyki w kontekście pytania – co nauka może powiedzieć nam o końcu świata?  Referaty wygłoszą naukowcy z czołowych ośrodków akademickich Polski.
Początek o godzinie 10:00. Sala Petrus Wielkiej Ruiny w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Wstęp wolny.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie objął patronat nad tym wydarzeniem. Wsród prelegentów są pracownicy naukowi naszej uczelni.

Szczegóły w załącznikach:

sympozjum_program1.docx 14.52KB [ .docx ]