Etap diecezjalny Synodu Biskupów. Prośba o odpowiedź na pytania – do 15 III 2022

15.02.2022 Komunikaty

synod_biskupow-1280.png

Czcigodni Księża, Wielebne Siostry, Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci i Doktoranci,

z uwagi na skierowane do Księdza Rektora UPJPII pismo Biskupa Janusza Mastalskiego, pełniącego funkcję Koordynatora Synodu w Archidiecezji Krakowskiej, przekazuję prośbę o dobrowolną odpowiedź na przesłane w załączniku [pliki doc, pdf] zagadnienia.

Magnificencjo, Czcigodny Księże Rektorze,

w związku z trwaniem diecezjalnego etapu Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” (zgodnie z zaleceniami i sugestiami papieża Franciszka) otrzymuje Ksiądz Rektor „zestaw problemów i pytań synodalnych” z prośbą o ich przekazanie swoim pracownikom. Oczywiście, wybór pytań i odpowiedzi pozostaje w gestii każdego respondenta. Na szczeblu diecezjalnym będzie stworzone kompendium refleksji dotyczących dyskutowanych zagadnień. Zostanie ono odesłane do Konferencji Episkopatu Polski, a później do Stolicy Apostolskiej. Oto kalendarium tych konsultacji na uczelniach krakowskich:

• Etap 1 (do 15 marca 2022). Przesłanie odpowiedzi do Komitetu synodalnego.
  • Etap 2 (kwiecień 2022). Konferencja naukowa o synodzie organizowana przez Komitet Synodalny i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Pytania zamieszczone poniżej są pogrupowane w 10-ciu obszarach tematycznych. Odpowiedzi proszę kierować na adres mailowy: synod@diecezja.pl. Serdecznie dziękuję za włączenie się w prace Synodu.

Koordynator Synodu w Archidiecezji Krakowskiej
bp Janusz Mastalski