Rycerze Kolumba z wizytami na UPJPII 21 i 29 V 2024

27.05.2024 Komunikaty

rycerze_kolumba_na_upjpii_21_v_2024-1280.jpg

21 maja 2024 r. rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. dr hab. Robert Tyrała spotkał się w rektoracie uczelni z Andrzejem Anasiakiem, Najwyższym Kustoszem Rycerzy Kolumba, pierwszym Polakiem i członkiem zakonu z Europy, który objął ten urząd w organizacji, którą w Stanach Zjednoczonych założył bł. ks. Michael McGivney.

A. Anasiak pełnił urząd Delegata Stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce w latach 2014–2017. Wybór Polaka do Rady Najwyższej był docenieniem działalności wszystkich Rycerzy Kolumba w Polsce, gdzie zaczęli prężnie działać w 2006 r. Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba odwiedził UPJPII po raz pierwszy. W spotkaniu z rektorem UPJPII uczestniczył także Szymon Czyszek, dyrektor Rycerzy Kolumba ds. Międzynarodowego Rozwoju w Europie.

Przedstawiciele Rycerzy Kolumba rozmawiali z ks. prof. Robertem Tyrałą nt. współpracy Rycerzy z Uniwersytetem, która miałaby polegać na promowaniu tożsamości Jana Pawła II na uczelni, pomocy w procesie ewangelizacyjnym i docieraniu z nim do środowisk młodych ludzi.

„Liczę na dalszą współpracę między Rycerzami Kolumba a Uniwersytetem Papieskim i na jej dalszy rozwój” – mówi Szymon Czyszek. „Cieszy nas zaangażowanie Księdza Rektora Roberta Tyrały w tę współpracę. Dzięki temu mogliśmy podczas spotkania mówić o szerokiej perspektywie budowania partnerstwa, wzajemnych relacji między instytucjami działającymi dla Kościoła. Jestem przekonany, że siła każdej instytucji wynika właśnie z siły partnerstwa i bardzo cieszymy się, że możemy być tego częścią”.

rycerze_kolumba_na_upjpii_29_v_2024-1280.jpeg

W dniu 29 maja br. odbyło się spotkanie rektora UPJPII z Radą Rycerzy Kolumba, która ukonstytuowała się na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a której zaprzysiężenie i instalacja nastąpiły 9 stycznia 2023 r. Wzięli w nim udział: Wielki Rycerz RRK UPJPII (nr 18067) lek. med. Roman Drążek, Zastępca Wielkiego Rycerza dr Karol Zawiślak, Kustosz RRK Piotr Olechowski oraz Kapelan Rady ks. dr hab. Witold Ostafiński, prof. UPJPII.

Warto zobaczyć