„The Catholic Church Towards the Problem of Smoking Harm Reduction” – relacja z konferencji w Rzymie i zdjęcia 25 V 2022 na Światowy Dzień bez Papierosa 31 V 2022

31.05.2022 Komunikaty

Podczas seminarium „Kościół katolicki wobec problemu redukcji negatywnych skutków palenia”, które odbyło się 25 maja 2022 r. na Papieskim Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie, pod patronatem watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, podkreślono znaczenie ograniczania szkód związanych z paleniem tytoniu i wezwano do szerszego, skoncentrowanego na człowieku podejścia do problemu uzależnienia od tytoniu.

Wśród prelegentów seminarium znaleźli się m.in.: Prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka Kardynał Michael Czerny, Stały Przedstawiciel Watykanu przy ONZ i WHO arcybiskup Fortunatus Nwachukwu, arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś, biskup Ariel Torrado Mosconi z diecezji Nueve de Julio, ks. prof. Robert Nęcek z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, prof. Alejandro Jose Videla ze Szpitala Uniwersyteckiego Austral w Buenos Aires, dr Bartosz Arłukowicz Przewodniczący Komisji Specjalnej Parlamentu Europejskiego ds. Walki z Rakiem, prof. Paul Aveyard z Uniwersytetu w Oxford, prof. Szczepan Cofta ze Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu.

Seminarium zorganizowano z okazji corocznego, ustanowionego przez WHO Światowego Dnia bez Tytoniu (World No Tobacco Day – WNTD).