Wspólnota akademicka UPJPII wyraża głęboki żal z powodu śmierci o. prof. dr. hab. Ludwika Grzebienia SJ

01.04.2020 Komunikaty

Kraków, 1 kwietnia 2020

Jego Magnificencja

Ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ

Akademii Ignatianum

W imieniu swoim, Senatu oraz całej wspólnoty Akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie łączymy się w smutku i żalu ze środowiskiem Akademii Ignatianum w Krakowie po śmierci ks. prof. dr. hab. Ludwika Grzebienia SJ.

Ksiądz Profesor był wybitnym historykiem Kościoła, badaczem dziejów Towarzystwa Jezusowego, rektorem Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie, długoletnim nauczycielem akademickim, także pracownikiem naukowym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, z czego jesteśmy dumni i śp. Księdzu Profesorowi niewypowiedzianie wdzięczni.

Swoim powołaniem i pracą naukową służył Ksiądz Profesor Chrystusowi. Niechaj życie, które trwa bez końca płynie Mu z radością w Chrystusie. Modlimy się o to wspólnie do miłosiernego Boga.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak

rektor

30 marca 2020 r., w 81. roku życia, w 64. powołania zakonnego i 53. kapłaństwa odszedł do Pana
O. prof. dr hab. Ludwik Grzebień SJ

Wybitny historyk, wykładowca, autor wielu publikacji naukowych, w latach 2004-2010 Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie

Uroczystości pogrzebowe, wyłącznie w gronie najbliższej rodziny zakonnej, odbędą się w piątek 3 kwietnia 2020 r.: o godz. 11:30 w Bazylice NSPJ w Krakowie zostanie odprawiona Msza św., a po niej trumna zostanie złożona w jezuickim grobowcu na Cmentarz Rakowickim.
Transmisja Mszy św. odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej Bazyliki: https://bazylikaserca.pl

Współbracia Jezuici